Aktuality

Na této stránce pro vás připravujeme podrobné informace o průběhu projektu a detaily roadshow.

28. 11. 2021
Příprava na aktualizaci stránek.

Správu portálu převzal ÚZIS ČR (Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR) a v nejbližších měsících dojde k jejich redesignu a aktualizaci.

20. 4. 2015
Na konci dubna zavítáme hned do tří měst.

Přijďte se podívat na naši Roadshow proti rakovině 22. 4. do OC Fontána v Karlových Varech. Následně zavítáme do Chrudimi, kde nás 28. 4. potkáte v OC Albert. Poslední dubnový den navštívíme Velký Špalíček v Brně. Samozřejmostí bude přítomnost lékařů a odborníků, model prsou, na kterém se naučíte samovyšetření a v neposlední řadě i foto-koutek, jehož prostřednictvím můžete svým blízkým zaslat vzkaz.​

5. 4. 2015
První dubnové zastávky budou v Praze a v Opavě.

Dne 7. 4. 2015 s Roadshow proti rakovině navštívíme naše hlavní město. Najdete nás v areálu Fakultní nemocnice v Motole. 13. 4. nás pak potkáte v Opavě v obchodním centru Breda. Tak jako na předešlých zastávkách i nyní budete mít možnost si promluvit s odborníky, nebo zkusit samovyšetření prsu na speciálním modelu. A v našem foto-koutku můžete poslat netradiční vzkaz svým blízkým.
Tisková zpráva roadshow 7. 4. 2015 (DOCX, 198Kb)

25. 2. 2015
V první polovině března zavítáme z naší Roadshow proti rakovině do Břeclavi a Litoměřic.

V Břeclavi nás můžete navštívit 3. března v místním Shopping centru. V Litoměřicích budeme 12. března v OC Galerie. Opět na vás bude od 15:00 čekat zajímavý program. Můžete si promluvit s odborníky na rakovinu, vyzkoušet si samovyšetření prsu na speciálních modelech, či vytvořit neobvyklý fotografický vzkaz vašim blízkým.

1. 2. 2015
Jarní etapa roadshow bude zahájena v Hradci Králové

4. února 2015 v OC Atrium v Hradci Králové začne třetí a zároveň poslední etapa Roadshow proti rakovině. Následně zavítáme do těchto měst: České Budějovice, Břeclav, Litoměřice, Praha, Opava, Karlovy Vary, Chrudim, Brno, Třebíč. Roadshow zakončíme 14. 5. v Pardubicích.

Nedílnou součástí roadshow je opět poradenský stan, ve kterém si budete moci pohovořit se specialisty ohledně rakoviny děložního čípku, tlustého střeva a prsu. I nyní budete mít možnost pořidit vašim blízkým speciální fotovzkaz, jehož prostřednictvím můžete netradičně upozornit na důležitost prevence rakoviny.
Tisková zpráva roadshow 1. 2. 2015 (PDF, 466Kb)

22. 10. 2014
Podzimní Roadshow proti rakovině byla úspěšně zakončena v Ústí nad Labem

Rádi bychom poděkovali všem odborníkům, kteří se zúčastnili druhé etapy naší roadshow. Velký dík patří také našim partnerům a neziskovým organizacím, kteří projekt dlouhodobě podporují, a stejně tak vám všem, kteří se zajímáte o prevenci těchto závažných onemocnění. Doufáme, že vám roadshow přinesla mnoho užitečných informací. Další etapu pro vás připravujeme na jaro 2015.

1. 10. 2014
Poslední zastávky podzimní roadshow budou v Liberci a Ústí nad Labem

Ve čtvrtek 16. října zastavíme s Roadshow proti rakovině v obchodním centru Forum v Liberci. Podzimní etapu roadshow zakončíme v úterý 21. října opět v obchodním centru Forum, tentokrát však v Ústí nad Labem. Vždy od 15 hodin na vás bude čekat nabitý odpolední program, v jehož rámci si můžete popovídat s odborníky na rakovinu, naučit se samovyšetření prsou nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým.

9. 9. 2014
2. etapa Roadshow proti rakovině úspěšně odstartovala v Praze

První roadshow podzimní etapy proběhla 9. září na Palackého náměstí v Praze. Přímo pod okny Ministerstva zdravotnictví jsme se potkali se všemi, kteří se chtěli dozvědět něco víc o prevenci rakoviny. Doprovodný program ve spolupráci s Ligou proti rakovině byl velmi bohatý a zastavili se i novináři z Lidových novin, Práva a České televize. Také si velmi vážíme spolupráce s dívkami z Bellis Young & Cancer, což jsou mladé pacientky s nádorovým onemocněním prsu.
TZ_roadshow Praha 9. 9. 2014 (PDF, 384Kb)

9. 9. 2014
V září vyráží roadshow do Znojma a Kladna

V druhé polovině září vyrážíme s Roadshow proti rakovině do dalších měst. V pondělí 15. září přijedeme do Znojma na Horní náměstí, ve čtvrtek 25. září rozložíme naše stany v Kladně v parku u Kauflandu. Vždy od 15 hodin na vás bude čekat zajímavý program. Můžete si popovídat s odborníky na rakovinu, naučit se samovyšetření prsu, nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Zastávky probíhají ve spolupráci s Ligou proti rakovině.

4. 9. 2014
Podzimní etapu roadshow zahajuje herečka Ilona Svobodová

9. září na Palackého náměstí v Praze odstartujeme v 15 hodin další etapu Roadshow proti rakovině. Akce se zúčastní i herečka Ilona Svobodová, která je jednou z tváří naší kampaně. Součástí roadshow je opět poradenský stan s odborníky a fotokoutek, díky kterému můžete své blízké upozornit na prevenci rakoviny netradičním způsobem. Roadshow probíhá ve spolupráci s putovní výstavou Ligy proti rakovině.

25. 6. 2014
Jarní etapa Roadshow proti rakovině je úspěšně za námi

Velmi si vážíme pomoci všech odborníků, kteří se roadshow zúčastnili, a stejně tak všech partnerů a neziskových organizací, jež projekt podpořili. Opravdu nás těší zájem veřejnosti o prevenci těchto závažných onemocnění. Na další etapu Roadshow proti rakovině se můžete těšit zase na podzim, konkrétní termíny zveřejníme v průběhu léta.

18. 6. 2014
25. června vystoupí na roadshow proti rakovině v Chebu mim Boris Hybner

Po Nymburce se roadshow proti rakovině vydává do Chebu. Tentokrát postavíme informační stany v Obchodním domě Dragoun, a to mezi 15. a 18. hodinou. Přijďte se setkat s odborníky na rakovinu, podívat se na obří nafukovací model tlustého střeva od sdružení Onkomaják nebo na vystoupení herce a mima Borise Hybnera. Celá chebská roadshow proběhne ve spolupráci s akcí Dny zdraví.

18. 6. 2014
23. června míří roadshow proti rakovině do Nymburku

Na nymburské náměstí Přemyslovců zavítá v pondělí 23. června roadshow proti rakovině. Od 14. do 17. hodiny budou na místě k dispozici experti na rakovinu tlustého střeva, prsu a děložního čípku připraveni zodpovědět všechny vaše otázky. Přijďte zjistit, co můžete udělat pro to, abyste před rakovinou ochránili sebe i své nejmilejší.

2. 6. 2014
10. června roadshow proti rakovině navštíví Frýdek-Místek.

Po Ostravě pokračuje roadshow proti rakovině do Frýdku-Místku. Na Náměstí svobody se zastavíme v úterý 10. června od 14 do 17 hodin. Zastavte se i vy a zjistěte, co můžete udělat, aby rakovina děložního čípku, prsu nebo tlustého střeva neohrozila ani vás, ani vaše blízké.

2. 6. 2014
Už 9. června dorazí roadshow proti rakovině do Ostravy.

Ostravské Masarykovo náměstí se v pondělí 9. června od 14 do 17 hodin stane místem, kde v rámci projektu Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v České republice zastaví naše roadshow proti rakovině.

Díky spolupráci se sdružením Onkomaják postavíme na Masarykově náměstí unikání nafukovací model tlustého střeva o rozměrech 9 krát 4 metry. Návštěvníkům tak přineseme unikátní pohled na jeden z rakovinou nejohroženějších orgánů. Na místě budou také odborníci na rakovinu prsu, tlustého střeva i děložního čípku, kteří jsou připraveni zodpovědět všechny vaše otázky ohledně prevence těchto závažných onemocnění.

13. 5. 2014
V půlce května zavítá roadshow proti rakovině do Plzně

Na plzeňském Náměstí republiky se ve čtvrtek 15. května mezi 14. a 17. hodinou zastaví roadshow proti rakovině, která je součástí projektu Systému podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v České republice.

Za spolupráce s neziskovými organizacemi jsme pro všechny obyvatele Plzně i její návštěvníky připravili odpovědi na všechny otázky související s rakovinou prsu, děložního čípku a tlustého střeva. Podobně jako ve Zlíně, Olomouci či Jihlavě, kde se roadshow zastavila v uplynulých dnech, i v Plzni můžete počítat s fotokoutkem, který pomáhá pojmout prevenci rakoviny netradičním způsobem.

29. 4. 2014
Roadshow proti rakovině na Moravě a Vysočině

Poslední dubnový víkend v brněnské metropoli úspěšně odstartovala naše roadshow proti rakovině a nyní míří přes další moravská města na Vysočinu. V pondělí 5. května dorazí na zlínské Náměstí Míru, v úterý 6. května bude v Olomouci na Dolním náměstí a ve středu 7. května v Jihlavě na Masarykově náměstí. Vždy od 14 hodin odpoledne je pro vás nachystaný zajímavý program včetně fotokoutku, který vám pomůže vaše blízké upozornit na význam včasné prevence rakoviny netradičním způsobem. Určitě přijďte!

23. 4. 2014
Unikátní roadshow Ministerstva zdravotnictví ČR zavítá do prvních 9 měst

25. dubna v Brně odstartuje první etapa roadshow, věnující se prevenci vybraných nádorových onemocnění a zároveň podporující celoroční kampaň adresného zvaní. Cílem této roadshow je přiblížit projekt veřejnosti, informovat o konkrétních možnostech prevence rakoviny  a zvýšit aktivní přístup občanů k péči o vlastní zdraví. Roadshow se zastaví v celkem 25 městech České republiky. Tuto akci podporují také neziskové organizace zaměřené na prevenci rakoviny.
TZ_Zahájení roadshow 23.4.2014 (PDF, 237Kb)

25. 2. 2014
Zahájení celorepublikové informační kampaně

V březnu 2014 spouští Ministerstvo zdravotnictví druhou část projektu s názvem „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – screeningové programy“ ve formě celorepublikové informační kampaně. Kampaň navazuje na první část projektu, na adresné zvaní, a je zaměřena na širokou veřejnost s cílem zajistit větší účast na preventivních vyšetřeních a podpořit aktivní přístup občanů k péči o vlastní zdraví. Výrazně podpořit projekt ve svém vysílání se rozhodla Česká televize.
TZ_ Zahájení celorepublikové informační kampaně 25.2.2014 (PDF, 442Kb)

14. 1. 2014
Pojišťovny začaly zvát na screeningová vyšetření

Zdravotní pojišťovny začaly zvát v rámci projektu první klienty a do 15. ledna 2014 rozeslali zvací dopisy na screeningová vyšetření více než 150 000 svých klientů ze stanovených cílových skupin. Nejvíc (téměř 100 000) dopisů rozesílá největší Všeobecná zdravotní pojišťovna. Pozvánky jsou rozesílány v měsíčních intervalech vždy zejména těm pojištěncům, kteří mají v daném měsíci narozeniny.
TZ_Pojišťovny začaly zvát na screeningová vyšetření_14.1.2014 (PDF, 213Kb)

Projekt Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v České republice – screeningové programy
je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Hlavní mediální partner:
Partneři projektu: